Leave it better than you found it
and be found better than you left
Movement for Change to:
społeczność ludzi o wspólnych wartościach i pasjach, w których centrum jest dzika przyroda, przygoda i działanie na rzecz zmiany, indywidualnej i kolektywnej
kolektyw osób, z obszarów zrównoważonego rozwoju,holistycznego dobrostanu, psychologii i rozwoju osobistego, edukatorów oraz działaczy społecznych i środowiskowych
spotkania i wydarzenia o charakterze inspirującym, edukującym i wzmacniającym poczucie społeczności
przekonanie, że Nasze pasje mogą kreować i wspierać świadomy styl życia, pełen troski o siebie, ludzi wokół i planetę
ciągły ruch, rozwój i tworzenie wydarzeń, które adresują bieżące problemy i pomagają odnaleźć rozwiązania za pomocą wspólnego działania i małych kroków na rzecz zmiany
NASZ TEAM
Inicjatorka MovementForChange. Nauczycielka yogi z wieloletnim stażem, facylitatorka praktyk somatycznych i zajęć w nurcie trauma-informed. Szerzy podejście łączące self & collective care, przedstawiając na co dzień ruchowe i medytacyjne praktyki o głęboko transformującym charakterze. Akcentuje zarówno konieczność działania, jak i jakościowego odpoczynku. Prowadzi szkołę MERU Shala, organizuje wyjazdy i warsztaty, które wzmacniają poczucie bezpieczeństwa, sprawczość i odpowiedzialność. Na przestrzeni lat uczyła w kilkunastu krajach, od Indii po Zachodnie Wybrzeże, dzieliła się praktyką z pacjentkami onkologicznymi, uchodźczyniami i z kobietami osadzonymi w areszcie.
Movement na co dzień: od 20 lat codzienna praktyka Ashtanga Yogi, wspinanie na ściance i w górach, od Tatr, przez Alpy, po Yosemite, rower, pilates i wiecznie początkujące narty, bo sezon zimowy zazwyczaj spędza w Indiach
MovementForChange w kilku słowach: Wielokrotnie poczułam, że joga i towarzyszący system wartości to nie tylko doskonałe wsparcie aktywizmu, ale aktywizm w czystej formie. A każde outdoorowe doświadczenie to bodziec do tego, by działać na rzecz ochrony zasobów i piękna świata.
( she/her)
Justyna Traczyk
Projektantka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze Sustainable Design oraz Cruelty Free Design. Zakochana w sztuce performance, od lat eksploruje improwizowane formy wyrazu, choreografię eksperymentalną i improwizację kontaktową. Sinusoidalna relacja ze sztuką, jak sama określa swoje związki z twórczością, odzwierciedla głębokie zaangażowanie w poszukiwanie nowych form wyrazu artystycznego i projektowego.
Movement na co dzień: Improwizacja Kontaktowa, Choreografia Eksperymentalna, BMC, bezruch na poduszce medytacyjnej i ruch wzorów, znaków i kolorów, którymi tworzy grafiki, strony internetowe i wszystko, co tu widzicie
MovementForChange w kilku słowach: Jej prace są odzwierciedleniem filozofii, która łączy w sobie szacunek dla natury, pasję do innowacji i przekonanie, że design i sztuka mają moc wpływania na społeczeństwo i otaczający nas świat.
( she/her )
KaMA KRÓLIKOWSKA
JUSTYNA FILIPEK
Zawodowo od kilku lat związana z marką Patagonia. Z dumą i pasją opowiada o inicjatywach, akcjach społecznych i ekologicznych prowadzonych przez markę. Skupiona głównie na tematyce związanej z odpowiedzialną i zrównoważoną modą oraz krokach jakie możemy sami podejmować, aby zmieniać swoje najbliższe otoczenie na bardziej przyjazne, zarówno nam jak i planecie. Wychowanie na wsi zakorzeniło w niej naturalną potrzebę bycia blisko natury oraz życia w zgodzie z nią i poszanowaniem jej zasobów. Obecnie mieszka w Krakowie, ale każdą wolną chwilę stara się spędzać poza miastem
Movement na co dzień: długie trasy rowerowe, poranki w szkole jogi
MovementForChange w kilku słowach: Można iść samemu, ale jak chcesz zajść dalej, to idź w grupie. Dotyczy to pracy w outdoorze, Patagonii, lecz również ogólnie życia codziennego – musimy się bardziej na siebie otworzyć i zbudować społeczności, które nawzajem się wspierają i dzięki temu mogą więcej.
( she/her )
Od wielu lat związana z działaniami na pograniczu komunikacji i community management. Przez kilka lat związana zawodowo z firmą Google, w której zajmowała się zarządzaniem społecznościami online i organizacją konferencji w Europie i Stanach Zjednoczonych. Współpracowała z Google For Startups Campus Warsaw, organizując cykliczne spotkania dla startupów. Życie w dużych miastach takich jak Warszawa czy New Delhi zamieniła na portugalską prowincję nad oceanem.
Movement na co dzień: praktyka jogi oraz podążanie za i prowadzenie przez życie trzech synów
MovementForChange w kilku słowach: Poruszam tematy edukacji ekologicznej dzieci i tego jak łączyć najnowsze zdobycze technologii z bliskością przyrody. Pokazuję sylwetki lokalnych przedsiębiorców, ludzi kreatywnych i działających zgodnie z misją dbania o Planetę.
( she/her )
NATALIA KOPEĆ-OŁPiŃSKA
WARTOŚCI
Na MFC Camp zapraszamy każdą osobę bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, orientację, fizyczne ograniczenia, religię czy przekonania. Zależy Nam na kulturze włączającej i obejmującej różne punkty widzenia. Dzięki temu możemy poznać odmienne światopoglądy i zrozumieć ich wartość.
INCLUSIVITY & DIVERSITY
COMMUNITY OVER COMPETITION
Wierzymy w moc płynącą ze wspólnego działania i wspierania siebie nawzajem w wyzwaniach. Dobór aktywności i tematyka spotkań podczas MFC Camp będzie sprzyjać pielęgnowaniu tych jakości. Poprzez działania kreatywne, wysiłek w otoczeniu przyrody oraz rozmowy pełne ważnych treści poczujemy wartość płynącą z bycia w społeczności.
Naszą intencją jest umożliwienie udziału każdej i każdemu, kto czuje, że MFC Camp jest wydarzeniem, którego potrzebuje. Zdajemy sobie sprawę z tego, że są osoby, dla których dostęp do tego typu wydarzeń może być utrudniony. Oferujemy stypendia, o które można ubiegać się w procesie rejestracji.
EQUALITY
BRAVE SPACE
Gdy uczymy się nowych umiejętności i próbujemy rzeczy po raz pierwszy, wychodzimy ze strefy komfortu, otwieramy na feedback i odkrywamy swoją odwagę i sprawczość. Podczas MFC Camp zapewniamy przestrzeń do takiego doświadczenia, jednocześnie zapewniając pełen szacunek i wsparcie. Nie tolerujemy agresywnego języka, presji i negatywnych komentarzy.
CANDID dIscypliNE
Szczera dyscyplina to ten stan, kiedy poczucie obowiązku zamienia się w radosną chęć, bo wiemy, że włożony wysiłek wzbogaci nasze wewnętrzne zasoby, wesprze ważny aspekt naszego życia. To codzienne lekcje łagodności i wsłuchiwania się w swoje potrzeby, skierowanie uwagi do wewnątrz. To przyjmowanie wyzwania, rozluźnienie w działaniu i stan flow.
EMPOWERMENT
Wzmacnianie poczucia własnej wartości, posiadanie wyboru, siła płynąca z przebywania we wspierającej społeczności i budowanie sprawczości to nasze główne cele. Widzimy połączenie pomiędzy kryzysem klimatycznym i nierównością społeczną. Wiemy, że outdoor’owe aktywności to jedna z dróg do empowermentu, który przeradza się we wspólne, pełne znaczenia działanie na rzecz zmiany.